Haber

AK Partili Karahocagil: “Savunma sanayinde yerlilik oranı yüzde 80’e ulaştı”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, savunma sanayinde yerlilik oranının yüzde 80 mertebesine ulaştığını belirtti.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin yerel kanı temsil ettiğini ve Türk milletinin istek, arzu, duygu ve paha biçilmez yargılarını siyasete yansıttığını söyledi.

Son dönemde oynanan kirli oyunları tüm milletin gördüğünü anlatan Karahocagil, “Bir masanın etrafında altı farklı var ve PKK yöneticileri bu masayı destekleyeceğini açıkça söylüyor. ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerine ulaşamazlar.” dedim.

AK Parti’nin icraatlarını anlatan Karahocagil, savunma sanayiinde bölgesel ve küresel güvenliğin sağlanması için son 20 yılda en etkili faaliyetlerin yürütüldüğünü belirtti.

Sınır güvenliğinin “sınır şereftir” anlayışıyla sağlandığını ifade eden Karahocagil, “Ülkemiz araç ve mühimmatlarımız, elektronik harp, iletişim teknolojilerimiz ve siber güçlerimiz dahil bugüne kadar görülmemiş çalışmalara imza attı. AK Parti iktidarı döneminde Cumhuriyet tarihine geçtiler ve başarılı oldular.”Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’ler mertebesine ulaştı. Artık yurt dışından tedarik eden değil, üreten ve ihraç eden bir ülke haline geldik.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu