Haber

Kemer’de 16 derecede kar keyfi

Kemer Belediyesi tarafından yaylalardan getirilerek Atatürk Parkı ile Mustafa Minta Parkı’na dökülen kar, hava sıcaklığının 16 derece olarak ölçüldüğü ilçede vatandaşları ve çocukları sevindirdi.

Sıcak iklimi ile Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinden biri olan Kemer’in yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı ilçede çocukları ve vatandaşları da sevindirdi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kamyona yüklenen 10 ton kar, ilçe merkezindeki Atatürk Parkı ile Arslanbucak Mahallesi’ndeki Mustafa Minta Parkı’na eşit şekilde taşındı.

Önlerindeki Atatürk ve Mustafa Minta parklarında kar yığınını gören çocuklar ve vatandaşlar eğlenirken, Kemer’de ikamet eden yabancılar da keyifli anlar yaşadı.

İlk kez kar gören çocukların bir kısmı kartopu oynadı, bir kısmı da kardan adam yaptı.

Kemer’de esnaflık yapan Dilek Deniz Yılmaz, işi nedeniyle yaylaya kartopu oynamak için gidemediği için üzüldüğünü belirterek, “Kemer merkezde kar görünce şaşırdım. Başkanımız Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyorum. . Çocuklarımızı ve bizi mutlu etti.” dedim.

Çocuklar kar keyfi için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın’a teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu