Haber

Şanlıurfa Kasabından Nabatiye ‘Koyun Eti Kokuyor’ Tepkisi: “Ağzı Ejder Meyvesine Alışmış”

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal’ın Şanlıurfa’da ziyaret ettiği kasap Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Türkiye’de koyun etinin tadı değişti. Koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor” dedi. Koyun eti kokuyor.”

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Yaylak beldesinde seçim çalışmalarını sürdüren CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, esnafla da sohbet etti. Tanal, gittiği bir kasaptan et fiyatları hakkında bilgi aldı.

MİLLET ET YEMEYECEK DİYOR”

Tanal, kasapla sohbeti sırasında koyun eti fiyatlarını sordu. Kasap, koyun etinin kilosunun 240 lira, kuzu ciğeri ve kuşbaşının kilogram fiyatının 250 lira, dana ciğeri ve kuşbaşının kilosunun ise 250 lira olduğunu söyledi. Tanal, bunun üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin artan et fiyatlarına, ‘Koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor. Bunun da değiştirilmesi gerekiyor’ açıklamasını hatırlattı. O sırada bir vatandaş ‘Nureddin Nebati millet et yemesin diyor’ diyerek tepkisini Kürtçe dile getirdi. Tanal kasabaya dönerek ‘İnsanlar et yemesin diye mi böyle yapıyor?’ soruyu yöneltti. Kasabın “Hey” dediği duyulunca Tanal, “Allah akıl fikir versin” yanıtını verdi.

“Ağzı ejder meyvesine alışkın”

Tanal, Halfeti’de başka bir kasabı ziyaret ederek sohbet etti. Tanal’ın kasapla yaptığı sohbette Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin “‘Koyun eti ucuz ama kokusundan dolayı tercih edilmiyor. Bunu da değiştirmek gerekiyor.’ Koyun eti gibi kokuyor” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-keban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu